پورشه Panamera Turbo S E-Hybrid

پورشه Panamera Turbo S E-Hybrid

پورشه Panamera Turbo S E-Hybrid :

پورشه در حال تلاش برای رسیدن به سطح بالایی از عملکرد در دراز مدت می باشد . در پورشه Panamera Turbo S E-Hybrid جدید همانطور که مشاهده می کنید تولید کنندگان خودرو های اسپرت اشتوتگارت ، پلاگین هیبریدی را در این مدل از خودرو راه اندازی کرده اند و این خودرو به عنوان شاخص ، اولین خودرو ایی می باشد که پلاگین هیبریدی در آن به کار رفته است .

در پانامرا توربو یک موتور چهار لیتری V8 ( هشت سیلندر ، V شکل ) با یک موتور الکتریکی ترکیب شده که نتیجه ای آن 680 اسب بخار قدرت شده است . این پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid حتی در سرعت های بالا ، به شما گشتاور 850 نیوتون متر را می دهد .

این ها بدان معناست که شتاب این ماشین از صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت تنها در 3.4 ثانیه است و سرعت آن به 310 کیلومتر بر ساعت می رسد.

همچنین سیستم چهار چرخ متحرک این پورشه پانامرا برگرفته شده از خودرو سوپر اسپرت 918 اسپایدر می باشد . متوسط مصرف سوخت در این خودرو 2.9 لیتر در 100 کیلومتر می باشد و این پورشه پانامرا با این شاخص هیبریدی به تنهای قادر است 50 کیلومتر مسیر را طی کند .

بعد از موفقیتی که پورشه پانامرا 4 E-Hybrid ، که از یک موتور V6 و یک موتور الکتریکی در کنار آن استفاده می کرد ، به دست آورد ، پورشه بار دیگر نشان داد که تکنولوزی هیبریدی دارای پتانسیل بالایی می باشد . موتور الکتریکی  پورشه Panamera Turbo S E-Hybrid تقریباً توان 100 کیلو وات یا 136 اسب بخار و موتور هشت سیلندر آن  توان 404 کیلو وات یا 550 اسب بخار را تولید می کند .

دیمر نصب شده در این مدل پانامرا به صورت الکترومکانیکی توسط یک کلاچ محرک الکتریکی ( ECA ) فعال می شود دقیقا به مانند سیستمی که در پانامرا E4 هیبریدی به کار رفته است . در نتیجه باعث کوتاه شدن زمان پاسخ و افزایش راحتی می شود . همینطور در تمام مدل های نسل دوم پانامرا سیستم PDK با هشت چرخ دنده برای انتقال قدرت به سیستم رانندگی 4 چرخ تطبیقی استندارد ، برای مدیریت کشش یا گشتاور ( PTM ) استفاده می شود .

 با رانندگی در حالت E-Performance ، شتاب این کشتی لوکس از صفر تا صد کیلومتر بر ساعت تنها در 3.4 ثانیه ، مقدور می سازد . با سرعت 310 کیلومتر برساعت ، با این تفاسیر می توان گفت که پورشه Panamera Turbo S E-Hybrid هنوز حرف های جدید در کلاس خود دارد .

ترکیب قدرت ، آسایش و کارایی :

ترکیب این سه مولفه ی قدرت و کارایی و راحتی ، نتیجه ی آن خودرو پورشه Panamera Turbo S E-Hybrid می شود . زمانی که میزان فشار خاص پدال گاز به نقطه ای رسید و یا وقتی سطح شارژ باتری از حداقل خود پایین تر باشد ، پانامرا اتوماتیک به حالت  " خودرو هیبریدی " سوئیچ می کند که در آن نقطه قدرت هر دو موتور در دسترس خواهد بود .

شروع به کار با دو wheelbases :

این خودرو به عنوان گل سرسبد نسل دوم پانامرا در مارکت های اروپا از ژولای 2017 به فروش گذاشته می شود . و در دیگر مارکت ها از نیمه ی دوم سال 2017 به نمایش در خواهد آمد . همچنین از پورشه Panamera Turbo S E-Hybrid  در برترین های دنیا در Motor Show ژنو 2017 تجلیل می شود .

از دیگر امکانات آن می توان به موارد زیر اشاره داشت :

  1. - ترمز کامپوزیتی و سرامیکی پورشه (PCCB)
  2. - سیستم PDCC Sport
  3. - سیستم PTV Plus
  4. - قدرت فرمان به لطف رینگ ها 21 اینچی

پکیج های پایه و اولیه شامل تهویه هوا ، عناصر آیرودینامیکی تطبیقی و سیستم تعلیق سه جداره که توسط سیستم PASM مدیریت می شود ، است . در آلمان قیمت پایه برای پورشه توربو S E-Hybrid 736/185 یورو که با مالیات بر ارزش افزوده قیمت نهایی آن از 183/199 یورو شروع می شود .

امیدوار هستیم که از خواندن این مطلب لذت برده باشید .

نویسنده : آرشام خیر.

تاریخ : 27 بهمن 1396 .

منبع : netcarshow.com