هیوندای ولوستر جدید

هیوندای ولوستر جدید

Hyundi veloster 2019

شرکت هیوندای مدل جدید ولوستر و ولوستر توربو را در نمایشگاه بین المللی آمریکای شمالی در سال 2018 معرفی کرد. طراحی جدید این خودرو یک همکاری بین طراحان هیوندای از کره جنوبی و مرکز طراحی ایالات متحده در ایروین کالیفرنیا است. این خودرو هم از نمای بیرونی و هم از نمای خارجی دستخوش تغییرات و تحولاتی شده است. این خودرو در ماه مارس سال 2018 در کره شروع به تولید می ‏شود و در سه ماهه دوم در بازار آمریکا قابل دسترس است.

هیوندای ولوستر یک کوپه اسپرت است که با گذاشتن فقط یک در عقب، امکان دسترسی راحت به صندلی‏ های عقب را فراهم کرده است. چراغ‏ های جدید ال‏.ای‏.دی و چراغ ‏های مخصوص روز و همچنین جلو پنجره جدید نیز تغییرات ظاهری، قسمت جلو هستند.

بخش عمده ‏ای از طراحی مجدد به دلیل آزمایش عملکرد آیرودینامیک ماشین است. تغییرات در ظاهر خودرو شامل سپر جلو، زاویه ستون های اتاق، سپر عقب، بال عقب، اگزوز کروم، دفیوزر و رینگ های 18 اینچی و چراغ‏ های خودرو است. همچنین یک خروجی اگزوز برای مدل معمولی و دو خروجی اگزوز برای مدل توربو و R-Spec است.

معرفی موتور 2 لیتری NU :

این موتور دارای حداکثر 147 اسب بخار قدرت در دور موتور 6200 دور بر دقیقه  و 179 نیوتون متر گشتاور در دور موتور 4500 دور بر دقیقه است. همچنین به یک گیربکس اتوماتیک شش سرعته الکترونیکی مجهز است. سه حالت رانندگی قابل انتخاب شامل اسپرت، معمولی و اسمارت را دارا است.

معرفی موتور توربو شارژر 6‏.‏1 لیتری گاما:

این موتور 201 اسب بخار قدرت و 264 نیوتون متر گشتاور تولید می‏ کند. این مدل دارای گیربکس شش سرعته یا هشت سرعته دو کلاچ است. این مدل نیز دارای سه حالت رانندگی است.

سیستم های جدید در خودرو:

سیستم کنترل تطبیق گشتاور، سیستم انتقال نیرو DCT، سیستم تعلیق و کمک فنرهای گازی، سیستم‏های ایمنی جدید، سیستم های اطلاعاتی و ارتباطاتی پیشرفته جدید است.

نویسنده : آرشام خیر.

زمستان 96.

منبع : netcarshow.com